Grupa Biedronki 2011 Przedszkole 94

Grupa Biedronki 2011 Przedszkole 94

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2011-11-18 18:21:47

Hani

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-17
Posty: 7
Punktów :   

Podsumowanie zajęć otwartych i zebrania rodziców 17.11.2011

W dniu 17.11.2011 odbyły się zajęcia otwarte. Na zajęciach panie pokazały co do tej pory dzieci się nauczyły.
1. Dzieci rozpoznają różne rodzaje liści (kształty i kolory).
2. Dzieci liczą w zakresie trzech. Potrafią powiedzieć ile jest przedmiotów a nie tylko policzyć.
3. Dzieci słuchają z uwagą wiersza i odpowiadają na pytania dotyczące jego treści.
4. Dzieci śpiewają i tańczą.
5. Dzieci bawiły się w "wiewiórki do dziupli"

Następnie przeprowadzono zebranie rodziców.
1. Na poniedziałek tj 21.11.2011 należy przynieść szczoteczkę i pastę do zębów - podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka. Przypomniano również o spotkaniu ze stomatologiem (jeżeli będzie mała frekwencja rodziców miasto może się wycofać się z programu wspierającego naukę dotyczącą dbania o zęby u dzieci).
2. Pani prosiła o przewracanie ubrań dzieci (pozostawianych w szatni) na prawą stronę - ułatwi to wychodzenie dzieci na dwór. Oraz o przynoszenie rękawiczek dla dzieci najlepiej jednopalczastych.
3. Została poruszona sprawa opłaty za rytmikę. Rodzice uważają że opłata za rytmikę jest wysoka. Sprawa została przekazana pani Dyrektor. Z informacji jakie dzisiaj usłyszałam pani Dyrektor czeka na wizytę rodziców w tej sprawie. Kilku rodziców mówiło że poszuka innych firm na rytmikę.
4. Poruszono sprawę dodatkowego angielskiego. Angielski odbywa się w godzinach drzemki dzieci. Sprawa otwarta i będzie poruszana na następnym zebraniu w styczniu.
5. Ustalono że na paczki na mikołaja będziemy składać się po 15 zł. Mikołaj będzie 6 grudnia w przedszkolu. Za zebrane pieniądze rodzice kupią jakieś książeczki-wyklejanki, naklejanki. Rodzice chłopców mają się jeszcze zastanowić (ewentualnie zakupimy wyklejanki jakieś bardziej "chłopięce"). Rodzice dziewczynek zgodzili się na wyklejanki. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś inne pomysły to można pisać na forum.  Pieniądze będą zbierane do 25 listopada u pani Gosi.

Tyle pamiętam jakby ktoś coś jeszcze pamiętał to proszę dopisać.

Offline

 

#2 2011-11-21 21:12:00

mamaMiMa

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-21
Posty: 7
Punktów :   

Re: Podsumowanie zajęć otwartych i zebrania rodziców 17.11.2011

Witam, dzisiaj z jeszcze jedną mamą (mamą Jagny) rozmawiałyśmy z p. Dyrektor na temat rytmiki. Jako przedstawicielki Rady Rodziców naszej grupy mówiłyśmy na tym spotkaniu o tym, że opłaty za rytmikę są wysokie w porównaniu z opłatami za te zajęcia w innych przedszkolach ( w żadnym przedszkolu kwota ta nie wynosi 24 zł, tylko 8zł, 12zł, 16 zł najwięcej jest 22 zł). Pani Dyrektor przedstawiła następujące argumenty:
- zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po pół godziny (czyli godzina tygodniowo,); w innych przedszkolach opłaty są niższe, ale te zajęcia odbywają się tylko raz w tygodniu albo są krótsze (np. trwają 15 minut) i dlatego kwota jest niższa (np. kosztują 12 zł)
- zajęcia te są na wysokim poziomie, prowadzi je pani, która ma podejście do dzieci i dobry kontakt z nimi
- nauczyciel, który prowadzi zajecia z rytmiki oprócz przygotowania muzycznego musi mieć wykształcenie pedagogiczne (a takiego trudno podobno znależć)
- zajęcia prowadzone są 2 razy w tygodniu- jedne to zajęcia muzyczne, drugie to taneczne
- zajecia odbywają się 2 razy w tygodniu (a nie np.raz jak to jest w innych przedszkolach), bo nasze przedszkole jest o profilu taneczno-muzycznym
- p. Dyrektor wynegocjowała z firmą, że jeżeli dziecko nie uczestniczyło w zajęciach z rytmiki ani razu w całym miesiącu, to rodzice są zwolnieni z opłaty za te zajęcia w danym miesiącu
- p. Dyrektor zobowiązała się do tego, że spróbuje wynegocjowac nowe warunki, np. to, żeby rodzice dwojga czy trojga dzieci płacicili za kolejne pociechy tylko połowę stawki

Tyle ze strony p. Dyrektor. Jeżeli ktoś miałby namiary na tańszą i sprawdzoną firmę prowadzącą rytmikę, to proszę informować.
Na kolejnym zebraniu można by omówić kwestię, czy zostajemy przy rytmice 2 razy w tygodniu za 24 zł, czy chcemy raz w tygodniu za 12 zł. To zależy od nas rodziców, bo są to zajęcia płatne, a więc nieobowiązkowe.
Chyba wszystko podałam. Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez mamaMiMa (2011-11-21 21:28:33)

Offline

 

#3 2011-11-24 18:35:54

wobis

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-24
Posty: 2
Punktów :   

Re: Podsumowanie zajęć otwartych i zebrania rodziców 17.11.2011

Witam
Chętnie sprawdze ile płaci sie w innych przedszkolach ,mysle ze nie będzie duzej różnicy za godzine.
Jak sie dowiem to napisze.
Natomiast negocjacja cen , p.Dyrektor z Firmą prowadzącą zajęcia z rytmiki ,jak najbardziej wskazana.
Jeszcze mozemy poprosic o zajęcia otwarte ,o ile to mozliwe. Z wielką przyjemnością popatrzę co się robi na tych zajęciach.

Pozdrawiam

Offline

 

#4 2011-11-24 19:17:25

mamaMiMa

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-21
Posty: 7
Punktów :   

Re: Podsumowanie zajęć otwartych i zebrania rodziców 17.11.2011

W tym tygodniu p. Dyrektor rozmawiała z przedstawicielem firmy od rytmiki. Udało się jej wynegocjować, że rodzice, ktorzy mają w przedszkolu dwoje i więcej dzieci za pierwsze dziecko płacą 24 zł, natomiast za drugie i kolejne dziecko połowę stawki, czyli 12 zł.
Tylko umknęło mojej uwadze, czy to jest od grudnia, czy od II semestru (chyba od II semestru, ale jutro jescze zapytam i napiszę)

Ja też chętnie przyszłabym na zajęcia z rytmiki. Trzeba zapytać, kiedy takie zajęcia otwarte są zaplanowane. Jak będe coś wiedziała, napiszę.

Ostatnio edytowany przez mamaMiMa (2011-11-24 19:36:38)

Offline

 

#5 2011-12-13 22:03:18

Maksikowa

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-13
Posty: 1
Punktów :   

Re: Podsumowanie zajęć otwartych i zebrania rodziców 17.11.2011

Witam,
Ciągnę temat rytmiki. Nie mam doświadczenia z firmami zajmującymi się tą usługą, ale również jestem zainteresowana udziałem w zajęciach otwartych, a także możliwością zmniejszenia opłaty. Uczestnicząc w zebraniu rodziców widziałam, że niektórzy z rodziców mają wiedzę w tym temacie, czy to drogo za tą ilość godzin rytmiki czy nie.

W zeszłym tygodniu rozmawiałam p. Dyrektor o rezygnacji z tych zajęć od stycznia, przede wszystkim z tego powodu, że synek nie bierze w nich udziału, być może na korzyść innych zajęć dodatkowych. Oczywiście zrezygnować można, gdyż są to zajęcia dodatkowe, ale zostałam poinformowana, że 100% dzieci bierze w nich udział oraz Panie wychowawczynie, więc syn musiałby w tym czasie przebywać jako jeden w innej grupie (pytanie dlaczego skoro to zajęcia dodatkowe, w przypadku innych zajęć tak nie jest), poza tym p. Dyrektor stwierdziła, że dziecko nie będzie znało piosenek, będzie pozbawione zajęć ruchowych, itd. Wychodzi na to, że rytmika, na którą uczęszczają nasze dzieci jest ściśle wpisana w realizowany program podstawowy, choć na pytanie czy poza rytmiką dzieci już nie śpiewają i nie mają żadnych zajęć ruchowych, dowiedziałam się, że śpiewają...

Chciałam się podzielić tym podejściem do sprawy. W moim przypadku nie chodzi o ten wydatek, ale o lobbowanie konkretnej firmy i wpływanie na decyzję powyższymi argumentami i zaciemnianie sytuacji. Jeśli jest więcej rodziców, którzy chcą coś zmienić w tej sprawie to się przyłączam. Jeśli nie będzie zajęć otwartych to prawdopodobnie zrezygnuję.

Zapomniałam zapytać p. Dyrektor czy możliwe jest zorganizowanie zajęć otwartych, jeśli ktoś wie proszę o info na forum. Często uciekają mi informacje wywieszane w przedszkolu, gdyż synek choruje.

Z zupełnie innej beczki:
Odżywianie w przedszkolu i petycja rodziców na skalę ogólnopolską, poniżej link

http://dziecisawazne.pl/petycja/

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Maksikowa (2011-12-17 02:12:39)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.przymierzekrwihr.pun.pl www.wielkopolskiots.pun.pl www.l2-gehenna.pun.pl www.super-bakugan.pun.pl www.fantasypremiership.pun.pl